Jak usunąć manicure hybrydowy?

Hybrydy. Ten manicure jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny. Wygląda naprawdę świetnie i jest bardzo trwały. Pomimo tego, że jest czasochłonny i kosztowny, każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał ten manicure. Czy wiesz jednak, jak usuwa się manicure hybrydowy? Sprawdź i zrób to sam.

Uważa się, że manicure hybrydowy jest najtrwalszy. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to specjalnie. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego manicure, lakier hybrydowy jest bardziej błyszczący i odporny na odpryski. Do ich wykonania używany jest lakier hybrydowy. Ważne jest, aby przygotować płytkę paznokcia, utwardzić każdą warstwę w lampie UV oraz zabezpieczyć manicure topem. Jedyną wadą manicure hybrydowego jest to, że należy go usunąć w gabinecie kosmetycznym. Idą za tym dodatkowe koszty i strata czasu. Jednak od teraz możesz to robić w domu. Jak to zrobić? Do usunięcia manicure hybrydowego niezbędny jest dobrej jakości płyn do usuwania hybryd i odrobina cierpliwości.

Dwie techniki usuwania hybryd

Istnieją dwie proste metody usuwania manicure hybrydowego. Metody te są bezpieczne i w żaden sposób nie osłabiają płytki paznokcia. Przetestuj każdą z nich i wybierz swoją ulubioną. Pamiętaj tylko, że nigdy nie powinieneś próbować usuwać manicure hybrydowego jednym ściągnięciem. W ten sposób możesz poważnie uszkodzić paznokcie. Hybrydy to najtrwalszy manicure. Poprawnie wykonany wytrzyma nawet kilka tygodni. Dlatego jest tak popularny wśród tak wielu kobiet.

Metoda numer jeden: piłowanie

To najłatwiejsza i najszybsza technika dotycząca hybryd. Piłowanie hybrydy zacznij od top coatu, czyli wierzchniej warstwy manicure. Wystarczy pozostawić utwardzony żel na paznokciach. Jeśli zdecydowałeś się całkowicie usunąć hybrydę tą metodą, pamiętaj, aby zrobić to naprawdę delikatnie. W przeciwnym razie możesz uszkodzić płytkę paznokcia i skórki.

Metoda numer dwa: płyn do usuwania hybryd

Przed nałożeniem płynu na paznokcie należy spiłować wierzchnią warstwę, czyli top coat. Następnie użyj klipsów, które są specjalnym gadżetem do usuwania żelu, hybrydy i brokatu. Jest odporny na działanie acetonu i może być używany wielokrotnie. Namocz waciki w płynie, owiń wokół paznokci, a następnie umieść na nich klips. Po 15 minutach hybryda rozpuści się i będziesz mogła podnieść żel patyczkiem i usunąć go. Jeśli nie masz klipsów, możesz namoczyć paznokcie w małej miseczce z acetonem. Bądź ostrożny: skóra na palcach może później stać się bardzo sucha.

A czy manicure hybrydowy można wykonać w domu? Teoretycznie tak. I nie musisz nawet posiadać żadnych zdolności kosmetycznych. Wystarczy zakupić lakier do paznokci hybrydowy i małą lampę UV. Gdzie można kupić te akcesoria i produkty? To wszystko można znaleźć w Internecie lub w sklepach z asortymentem do gabinetów kosmetycznych. Lakier hybrydowy nakłada się tak, jak robi się to tradycyjnymi lakierami do paznokci. Należy jednak pamiętać o utwardzaniu poszczególnych warstw pod lampą UV.