Plan ćwiczeń dla dziewczyn w domu czyli w domu też można ćwiczyć

Korzyści wynikających z aktywności fizycznej jest bardzo wiele:

  • wpływa pozytywnie na nasz układ nerwowy – poprawia samopoczucie, wspomaga produkowanie endorfin – a co za tym idzie – czujemy się szczęśliwsi, spełnieni i mamy siłę psychiczną do podejmowania trudnych decyzji i pokonywania wszelkich przeciwności,
  • wspomaga nasze procesy poznawcze – myślimy szybciej, polepsza się nasza pamięć i koncentracja,
  • zwiększa wydolność układu oddechowego,
  • jest najważniejszym (zaraz po odpowiedniej diecie) czynnikiem wspomagającym odchudzanie.

 

Plan ćwiczeń dla dziewczyn w domu?

Nie ma więc wątpliwości, że warto między swoje codziennie obowiązki wpleść jakiś rodzaj wysiłku fizycznego. Osoby mające najmniejszą styczność ze sportem, mogą śmiało zacząć od spacerów – a także od zestawów treningowych, które można wykonywać w zaciszu domowym. Ta druga opcja będzie również doskonałym urozmaiceniem dla osób bardziej zaawansowanych.
Skupimy się szczególnie na płci pięknej – czy istnieje zatem jakiś plan ćwiczeń dla dziewczyn w domu? Gotowego, uniwersalnego przepisu tak naprawdę nie ma, miejsce – jakim jest nasz własny dom – daje nam nieograniczoną swobodę w doborze rodzaju ćwiczeń.
Możesz sprawić sobie prezent i zakupić rowerek stacjonarny, orbitrek, steper, bieżnię – i przy pomocy tych urządzeń – wykonywać trening cardio w domu. To – kiedy i ile razy w tygodniu będziesz go wykonywać zależy od ciebie i twoich możliwości. Pamiętaj jednak, że regeneracja i odpoczynek są równie ważne – jak sam trening. Osobiście bardzo lubiłam “kręcić cardio” na czczo. Zaraz po przebudzeniu i wybiciu szklanki wody, wsiadałam na swój rowerek i robiłam symboliczne 9-10km, średnim tempem. Był to dla mnie poranek idealny, po którym czułam ogromną energię do działania.
Jeśli chodzi o konkretne plany treningowe, możesz skorzystać z wielu dostępnym w internecie. Od siebie polecam naszą znaną trenerkę Ewę Chodakowską. Dobrze sprawdziły się również filmy nagrane przez Monikę Kołakowską czy te z portalu CodziennieFit. Dobrze jest zacząć też od krótkich, 10- 15 minutowych wersji, czasem nawet tych kilka minut może mieć zbawienne efekty.

Dlaczego warto wybrać trening w zaciszu domowym?

Dla mnie kluczowym powodem jest komfort i możliwość popełniania błędów bez narażania się na krytykę ze strony innych osób. Gdy zaczynałam przygodę ze sportem, bardzo często odstraszał mnie wzrok ludzi, którzy próbowali mnie oceniać. Dlatego też pokochałam treningi w domu, w samotności.
Ponadto – nie musimy nigdzie wychodzić. Jest to czasem naprawdę przydatne udogodnienie, szczególnie gdy mamy pod opieką dziecko.
Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że możemy od razu skorzystać z łazienki, wziąć prysznic, po czym wejść do kuchni i przygotować sobie posiłek.
Myślę, że czasami trzeba w życiu stawiać na wygodę.