Mini wyniki

Ogłoszenie zwycięzców

Do 8 października 2009 roku nazywane Express Lotek, dziś Mini Lotto wyniki są ogłaszane podczas losowania, które odbywa się codziennie o godzinie 21:50. Ta gra oferuje nam za mały wkład możliwość wygrania sporej sumy pieniędzy, jedynie za 1,50 możemy wygrać aż 400 tysięcy złotych. Szansa prawdopodobieństwa wygrania jakiejkolwiek dowolnej wygranej wynosi 1 do 124. Niestety nie wszystkim fanom gier losowych się to spodoba, ponieważ w Mini Lotto nie występuje kumulacja to oznacza że wygrana nie będzie się zwiększać. Jednak nie jest tak, że tracimy szanse na wygranie tych pieniędzy, w przypadku gdy nie zostanie trafiona główna wygrana, kwota na tę wygraną powiększa wygrane za trafienie trzech i czterech liczb z pięciu. Czyli oznacza to, że kwota z głównej wygranej zostaje rozdzielona na dwie mniejsze wygrane.

Jak to się zaczęło i z czym to się wiąże

Mini Lotto do 8 października 2009 roku nosiła nazwę Express Lotek. Jest to gra liczbowa prowadzone niezmiennie przez Totalizator Sportowy. Tak zwany jeden zakład prosty w Mini Lotto to koszt 1,50 zł. W takich oto zakładach prostych gracz musi wytypować pięć z czterdziestu dwóch liczb. Jest możliwość również zawierania zakładów systemowych, w których gracz może wytypować od sześciu do dwunastu liczb.
Pierwsze losowanie odbyło się 31 marca 1976 roku. Na początku losowania odbywały się tylko raz w miesiącu w środy. Ciekawostką jest że raz miało miejsce losowanie które miało takie same liczby jak jedno z wcześniejszych losowań. Takie wydarzenie miało miejsce 3 stycznia 1979 roku i 10 stycznia 1979 roku. W Polsce trwała wtedy zima stulecia i do centrali znajdującej się w Warszawie nie zdążyły spłynąć „odcinki: kuponów, dlatego więc obydwa losowania połączyły się i wynik losować był identyczny. Fizycznie stanowiło to jedno losowanie. Od 6 grudnia 2015 roku losowania Mini Lotto wyniki odbywają się codziennie. Najwyższą wygraną która padła w Mini Lotto 31 grudnia 2019 roku jest ponad 478 tysięcy złotych, które wygrał obywatel z województwa świętokrzyskiego.