Trening na boczki: Skuteczne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni bocznych brzucha

Trening na boczki – wzmocnienie mięśni brzucha

Wzmacnianie mięśni brzucha to popularne ćwiczenie dla wielu osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę i zdrowie. Skuteczna praca nad mięśniami brzucha wymaga jednak od nas ciężkiej pracy i wysiłku. Ważne jest, aby z fahować na mięśniach brzucha w całości, a do tego zaliczają się również mięśnie boczne. Dlatego warto poświęcić czas na trening mięśni bocznych brzucha. Poniżej przedstawiamy skuteczne ćwiczenia na wzmocnienie tych mięśni.

 1. Ściąganie dolnego brzucha
  Ściąganie dolnego brzucha to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na mięśnie boczne brzucha. Aby je wykonać, leż na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze, a dłonie umieść za głową. Następnie unosząc ramiona i głowę, zacznij przyciągać lewe kolano do prawego łokcia. Powtórz ten ruch, przyciągając prawe kolano do lewego łokcia. Ćwicz przez około 15-20 powtórzeń.

 2. Barki w górę
  Ćwiczenie to wymaga od nas bardziej dynamicznego ruchu. Aby wykonać barki w górę, wstań prosto, nogi ustaw na szerokość bioder, a dłonie złącz na tyle głowy. Następnie zgiągnij ukurt na lewy bok, jednocześnie unieś kierownice lewej ręki do góry. Powtarzaj ruch, przesuwając w boki. Przejdź na drugą stronę i wykonywaj podobne ruchy. Powtarzaj przez około 15 powtórzeń po każdej stronie.

 3. Boczne planki
  Planki to jedno z najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha, a boczne planki działają przede wszystkim na mięśnie boczne brzucha. Aby wykonać boczne planki, postaw się w pozycję deski, podpieraj się przedramionami i stopami. Następnie obróć się na jedną stronę, jedną ręką unieś do góry, utrzymując równowagę na bocznej części stopy. Przechylając się na lewą stronę, podrzuć prawą rękę i utrzymuj pozycję planki przez 30 sekund na każdej stronie.

 4. Swobodne przyciąganie nogi
  To ćwiczenie działa przede wszystkim na mięśnie miednicy i brzucha. Aby je wykonać, ułóż się na plecach, zgiń lewą nogę w kolanie, a prawą nogę prostuj. Następnie przyciągnij lewe kolano do klatki piersiowej, jednocześnie unieś prawe ramię. Powtórz ruch, przyciągając prawe kolano do lewego łokcia. Ćwicz przez około 15 powtórzeń na każdą stronę.

 5. Wznoszenie nóg w bok
  Ten ruch działa przede wszystkim na mięśnie nóg, ale również na mięśnie boczne brzucha. Aby go wykonać, połóż się na boku, jedną rękę rozłoż na podłodze przed sobą, a głowę wyściel jedną ręką. Unieś górną nogę do góry, utrzymaj ją unoszoną przez 5 sekund, a następnie opuść. Powtórz ruch, wykonując przedział 15-20 powtórzeń na każdą nogę.

Podsumowanie
Trening mięśni bocznych brzucha nie jest łatwy, ale dzięki powyższym ćwiczeniom, jest możliwy i przynosi spektakularne efekty. Osobom, które chcą poprawić jakość swojej sylwetki oraz zdrowia, zalecamy wprowadzenie powyższych ćwiczeń do swojego planu treningowego.