Joga dla redukcji cellulitu: Ćwiczenia i techniki masażu

Cellulit to problem, z którym wielu ludzi boryka się na co dzień. Dotyka on zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale to przedstawicielki płci pięknej częściej cierpią z jego powodu. Dość skutecznym sposobem walki z cellulitem jest joga. W artykule przedstawimy ciekawe ćwiczenia oraz techniki masażu, które pomogą ci pozbyć się nieestetycznych “pomarańczowych skórek”.

Ćwiczenia jogi, które pomagają pozbyć się cellulitu:

 1. Trikonasana
  Pozycja trójkąta świetnie rozciąga mięśnie i redukuje cellulit na udach. Stań prosto, rozstaw nogi na bok, ręce unieś na wysokość barków. Skręć lewą stopę w lewo, a prawą w prawo. Wyprostuj lewą nogę i pochyl się w prawo, dotykając palcem stopy. Drugą ręką unieś w górę. Zatrzymaj się na kilka oddechów, a następnie powtórz na drugą stronę.

 2. Dandasana z utthita hasta
  Ta pozycja skutecznie wpływa na mięśnie brzucha, uda i pośladki. Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi. Unieś ręce w górę i wciągnij brzuch. Wytrzymaj w tej pozycji na kilka oddechów, a następnie pochyl się do przodu, trzymając rękami stopy. Pamiętaj, aby nie flaczeć w dolnej części pleców.

 3. Ardha Pincha Mayurasana
  Pozycja ta zwana jest także “półpawim”, ponieważ przypomina postawę pawia. Położyć się na brzuchu z oburącz uniesionymi nad głową. Wyprostować nogi, unieść pozycję gołębia powoli.

 4. Viparita Karani
  W tej pozycji konieczny jest użycie poduszki lub koców. Leżysz na plecach, a nogi podnosisz do góry opierając je o ścianę. Unosisz biodra i wytrzymujesz w tej pozycji.

 5. Natarajasana
  Ta pozycja wymaga dobrej równowagi. Stój na jednej nodze, druga nogę wyprostuj do tyłu i pochyl do przodu, jednocześnie przyciągając drugą rękę do tyłu. Wytrzymaj w pozycji na kilka oddechów, a następnie powtórz na drugą stronę.

Techniki masażu, które pomagają pozbyć się cellulitu:

 1. Masaż wodny
  Masaż wodny jest bardzo skuteczną i relaksującą metodą walki z cellulitem. Możesz wykonać go podczas kąpieli lub pod prysznicem. Najlepiej użyć rękawicy z naturalnych włókien i masować nimi skórę. Zaczynaj ruchy od stopniowo.

 2. Masaż twarogiem
  Ta metoda wymaga odrobinę pracy, ale daje bardzo dobre efekty. Nałóż na skórę twaróg i delikatnie masuj. Dodatkowo masaż można wykonywać przy użyciu szczotki do masażu.

 3. Masaż bańką chińską
  Bańka chińska jest urządzeniem, które pomaga w usuwaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Masaż prowadzimy przez 15-20 minut.

 4. Szczotkowanie na sucho
  Ta metoda polega na masażu skóry za pomocą specjalnej szczotki. Szczotkowanie skóry poprawia krążenie i uelastycznia skórę.

 5. Masaż Guasha
  Metoda ta pochodzi z chińskiej medycyny naturalnej i polega na masażu specjalnym kamieniem. To właśnie ten kamień (czyli właściwie: rubel) przetłacza i wypycha zanieczyszczenia z organizmu. Zabieg można wykonywać kilka razy w tygodniu.

Podsumowując, ćwiczenia jogi oraz techniki masażu są skutecznymi sposobami na pozbycie się cellulitu. Kluczowym elemntem jest systematyzacja dla uzyskania rezultatów. Pamiętaj, że na początku może nie wyglądać to zbyt estetycznie, ale systematycznie wykonywany kopmleks ćwiczeń przyniosą oczekiwane efekty.