Siłownia od kuchni czyli jak rozpocząć trening na siłowni

Jesteś osobą aktywną, zawsze chętnie wykonywałeś ćwiczenia w domu, uczestniczyłeś w wielu zajęciach rekreacyjnych, chodziłeś na wf, wybierałeś spacery i długie wycieczki piesze, jesteś duszą towarzystwa – tańcem i radością mógłbyś zarażać wszystkich wokół, Każdą wolną chwilę spędzasz na rozwijaniu swoich umiejętności i chętnie poznajesz nowe możliwości i rozwiązania, usprawniające twoje ciało, pozwalające ci osiągnąć naprawdę zachwycające efekty.
Przychodzi w końcu moment, w którym pragniesz znów czegoś nowego i chciałbyś spróbować treningu na specjalnej sali, używając specjalistycznych przyrządów, korzystając z porad trenera personalnego. Myślisz jak rozpocząć trening na siłowni.

Jak rozpocząć trening na siłowni… Na początek

Wybierz odpowiednie miejsce. Wielu ludzi zraża się do siłowni, ponieważ nie szuka miejsca dla siebie. Nie próbuje odnaleźć takiej atmosfery, która będzie idealnie współgrać z jego nastrojem, stylem bycia. Czasem zdarza się, że na starcie będą krępować cię spojrzenia obcych ci ludzi, warto więc rozważyć małe obiekty, troszkę mniej popularne salki – być może jest to rozwiązanie dla ciebie?
Po drugie – jeśli pozwala ci na to twój budżet – skorzystaj z porad specjalisty. Zaczynając bez doświadczenia i przygotowania, możesz nabawić się kontuzji i tylko sobie zaszkodzić. Warto skorzystać z jednorazowych porad, godzinnych treningów a jeszcze lepiej – zaufać komuś jeszcze bardziej i powierzyć doświadczonej, znającej się na ćwiczeniach siłowych, osobie, która poprowadzi cię w świat siłowni, pozwoli zgłębić jego tajniki, przygotuje jadłospis i przygotuje odpowiednio twoje ciało do zwiększonego wysiłku, opowie np. o tym – jak ważna w tym wszystkim jest rozgrzewka i co się stanie jeśli zapomnisz o rozciąganiu mięśni
Jeśli natomiast masz ograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o wydatki – i tak spróbuj zgłębić swoją wiedzę na temat siłowni i ćwiczeń z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. W zasobach internetu znajdziesz wiele przydatnych informacji, myślę, że już wtedy będziesz w stanie zorganizować dla siebie odpowiedni zestaw, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.
Po trzecie – zaopatrz się w odpowiedni strój. Wygodny, sportowy, z „oddychającego materiału”. Przede wszystkim wygodny, siłownia to nie wybieg mody, tam liczy się to – by usprawnić swoje ciało, osiągnąć wymarzone efekty sylwetkowe, a nie ładnie wyglądać. Ważne też jest obuwie, jakie wybierzesz, ponieważ – bądźmy szczerzy – potrzebujesz takich, które wiele przetrzymają, nie doznasz przez nie obtarć, będą trzymały twoją kostkę.
Pamiętaj również o nawodnieniu organizmu, posiłkach przed treningiem i po treningu, o zdrowym odżywianiu, które pozwoli ci optymalnie wykorzystać twój potencjał.