Od czego zacząć przygodę z aktywnością fizyczną? Karnet miesięczny na siłownię

Czy Ty również po kwarantannie, w czasie trwającej (jeszcze) epidemii zastanawiasz się nad swoją aktywnością fizyczną? Czy myślisz, aby cokolwiek zmienić w tym kierunku? Czy jesteś raczej zadowolona / zadowolony ze swojej kondycji? Nie musisz mi odpowiadać – na te pytania musisz szczerze odpowiedzieć sobie. Jeśli z Twoich rozważań wynika, że chcesz coś zrobić w kierunku poprawy swojej kondycji, a nie wiesz jak zacząć, to właśnie poniżej dostaniesz odpowiedzi na to zagadnienie.

Od czego zacząć przygodę z aktywnością fizyczną ?

Moim zdaniem przygodę z aktywnością fizyczną powinno się rozpocząć od odpowiedzi na jedno pytanie – jaki efekt chcemy osiągnąć? Czy zależy nam na poprawie sylwetki czy budowaniu masy mięśniowej? Domyślam się, że skoro czytasz te słowa, to raczej w tym momencie chcesz skupić się jedynie na polepszeniu w wyglądzie swojej sylwetki. I co teraz?

Teraz powinnaś / powinieneś się zorientować jaki typ ćwiczeń sprawdzi się, aby spełniły Twoje wymagania. W tym celu możesz przepatrzeć różnego rodzaju portale, na których umieszczane są filmy video. Dzięki temu od razu będziesz wiedzieć jaka dokładnie praca Ciebie czeka i zdecydowanie łatwiej będzie Tobie wziąć się do pracy.

Karnet miesięczny na siłownię

Jeśli jednak nie ufasz internetowi, to zawsze możesz wybrać się do pobliskiej siłowni i zarezerwować trening z trenerem personalnym. Podczas spotkania dokładnie przekażesz informacje na temat stanu swojego zdrowia oraz jakie efekty chcesz osiągnąć ćwiczeniami. Trener, na podstawie zebranego wywiadu przygotuje dla Ciebie indywidualny zestaw ćwiczeń. Najczęściej na tym etapie będziesz też musiał / musiała zdecydować gdzie takie ćwiczenia chcesz wykonywać – w domu, czy na siłowni. Zachęcam, by pierwsze miesiące spędzić jednak na siłowni. Wtedy, najbardziej korzystną opcją będzie zakup takiej rzeczy jak karnet miesięczny na siłownię . A dlaczego? Ponieważ karnet miesięczny na siłownię jest często najtańszym rozwiązaniem. Ponadto bardzo często dzięki temu masz nielimitowany dostęp na siłownię. Możesz więc spędzić na niej tyle czasu, ile potrzebujesz, by zrealizować cały program treningowy i to w godzinach, które Tobie odpowiadają. Jest to naprawdę ogromna korzyść, którą docenisz uczęszczając regularnie na ćwiczenia. Poza tym zdarza się, że osoby, które mają karnet miesięczny na siłownię otrzymują od placówki różnego rodzaju gratisy, jak butelkę wody niegazowanej czy ręcznik do kąpieli. Niby nic, ale zawsze to miły gest ze strony siłowni, prawda?