Olej z konopi siewnej dawkowanie.

Jak stosować olej z konopi siewnej?

Kontrowersyjny produkt, która ma udowodnione właściwości medyczne, znajduje coraz więcej zwolenników. To całkowicie bezpieczny środek, który niesie wiele korzyści. Uspokaja, łagodzi bóle, wspomaga pracę narządów. Wokół jego stosowania narosło sporo mitów. Jak go zażywać? Oto kilka wskazówek.

Bezpieczeństwo stosowania.

Dawki bezpieczne do zastosowań obecnie wahają się od 20 do 1500 mg na dzień. Liczne badania pokazały, że nie ma jednej właściwej dawki, ponieważ działa na każdego inaczej. Ludzie reagują w zupełnie inny sposób na te same dawki. Olejek na pewno nie uzależnia i nie wywołuje stanów odurzenia.

Olej z konopi siewnej dawkowanie.

Osoby początkujące powinny zacząć od dawki minimalnej. Jedna kropla na dzień wystarczy. Czasem może ona wystarczyć i nie będzie potrzeby, by ją zwiększać. Po kilku dniach podejmujemy decyzję, czy zwiększyć ilość kropli. Zażywanie to proces, który musi odbywać się regularnie przez okres około 30 dni. Stężenie olejku w organizmie rośnie z czasem także jego efektywność.

Zwiększanie dawki olejku.

Po tygodniu, jeśli nie wystąpiły żadne objawy typu: biegunka, senność, suchość w ustach, irytacja i nudności możemy dawkę zwiększyć do 10-20 mg na dobę. Jeśli nie odczujemy żadnej różnicy, to po tygodniu możemy zwiększyć dawkę o 5-10 mg, ale maksymalnie do 30 mg na dobę. Takie dawkowanie utrzymuj przez minimum miesiąc. Obserwuj zmiany, jakie zachodzą i jak się czujesz.

Co i jak zmierzyć?

Olej z konopi siewnej dawkowanie nie jest skomplikowane. Należy pamiętać, że 1 kropla olejku 5% to 2,5 mg substancji. CBD 10% mieści 5 mg w 1 kropli. 20% stężenia to już dawka 10 mg w 1 kropli. Jeśli chcesz przyjąć na dobę 30 mg olejku, to musisz zażyć 12 kropel produktu o stężeniu 5%. Działanie substancji utrzymuje się w naszym ciele do 8 godzin. Potem nie działa, choć jeszcze przez tydzień pozostaje w organizmie. Jeśli chcesz działanie olejku utrzymać całą dobę, najlepiej dawkę podzielić na dwa lub trzy razy.