Trening siłowy dla kobiet w domu? Siłowo w domu, coś dla kobiet

Często słyszy się opinie mężczyzn, że ciężary zrobią z ciebie… jednego z nich. Nic bardziej mylnego! Nie musisz zajeżdżać swojego ciała ciągłymi treningami cardio – nie musisz spędzać wielu godzin na rowerku stacjonarnym czy bieżni.

Twoja kobiecość nie jest żadnym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia treningu siłowego

Wcale nie jest powiedziane, że tylko interwały pomogą ci osiągnąć wymarzone cele sylwetkowe. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że jesteś silną, piękną kobietą i to twoja natura jest prawdziwą mocą! Możesz z niej korzystać jeśli tylko chcesz, a ćwiczenia siłowe są również dla ciebie, nikt ci nie odbierze cudownych kształtów, szczupłych ramion, płaskiego brzucha – no, a na pewno nie ciężary.

Trening siłowy dla kobiet w domu?

Dobrze, jeśli już wyjaśniliśmy sobie kwestie ogólne i wiesz, że możesz wszystko, nie przejmując się efektami ubocznymi, które tak naprawdę istnieją tylko w wyobraźni ludzi z ograniczoną wiedzą, to powiedzmy sobie jak możesz wykonywać trening siłowy dla kobiet w domu?
Istnieje wiele pozycji treningowych, ćwiczeń i rzeczy, które będą pomocne.
W co warto się zaopatrzyć i jak się przygotować? Tak samo – jak przygotowujesz się do każdego zaplanowanego wysiłku fizycznego: odpowiedni strój sportowy, obuwie i butla wody (woda jest bardzo ważna!). Dodatkowo przyda ci się obciążenie : hantle lub coś ciężkiego, dzięki czemu zwiększysz pracę swoich mięśni. Fajnym sposobem do tego, jest wykorzystanie gum oporowych – już za kilkanaście złotych możesz zakupić je w każdym sklepie sportowym, stacjonarnie czy online.
Jak przed każdym treningiem – zacznij od rozgrzewki i jak po każdym treningu – nie zapomnij o rozciąganiu. Te dwie złote zasady warto przyswoić sobie na starcie, ta wiedza pozwoli ci uniknąć kontuzji, podnieść tętno przed wysiłkiem, dotlenić cały organizm.
Ćwiczeń siłowych jest naprawdę mnóstwo – możesz pracować z masą własnego ciała lub wykorzystywać wyżej wymienione obciążenia. Jest to doskonały sposób na wymodelowanie całego ciała, brzucha, nóg, pośladków. Istnieje wiele opinii na temat tego, że korzystnie wykonywać takie treningi na poszczególne partie osobno – istnieje też wiele zestawów ćwiczeń, które ci w tym pomogą.
Oto kilka ćwiczeń siłowych, tak dla zapoznania się z tematem:
– wykroki – stojąc wyprostuj plecy, w obu dłoniach trzymaj hantle lub butelki z wodą, zrób wykrok w przód (tak samo możesz zrobić wykrok w tył},
– pompki, bardzo popularne ćwiczenie – możesz je wykonywać z podparciem lub bez, wzmocnią mięsnie twoich pośladków i nóg,
– przysiady – tutaj masz też wiele możliwości, z użyciem gum oporowych, poszerzając rozstawienie swoich stóp, przysiady głębokie i półprzysiady, spacer w przysiadzie.