Wpływ testosteronu na trening siłowy mężczyzny i kobiety

Poniższy tekst powstał w celu wyjaśnienia, jaka jest rola testosteronu w treningu siłowym oraz jaki jest wpływ testosteronu na budowanie masy mięśniowej, a także udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy testosteron dla kobiet to dobry pomysł. Dzięki temu czytelnik nie tylko przyspieszy budowanie masy mięśniowej, ale również poprawi swoje wyniki w sporcie.

Zimowe igrzyska olimpijskie dobiegły końca, każdy kibic pomału wraca do rzeczywistości, ale sport nadal jest jej nieodłączną częścią. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak wspomóc trening siłowy, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty na siłowni.
Coraz więcej osób uprawia jakiś sport, wie czym jest trening siłowy oraz masa mięśniowa dobrej jakości, a nawet zdaje sobie sprawę z istnienia czegoś takiego, jak sterydy anaboliczne typu testosteron. Czy jednak jest oczywistym dla każdego, że testosteron odpowiada za budowanie masy mięśniowej, stabilizowanie nastroju, a nawet rozwój kości?
Środek ten jest produkowany przez organizm, zwłaszcza w czasie trwania treningu siłowego, ale można go także dostarczać z zewnątrz. Jedynymi warunkami jego prawidłowego działania są: racjonalność oraz odpowiednie przeprowadzanie iniekcji. Testosteron źle przyjmowany może być bowiem powodem niepożądanych skutków.

Jaki jest wpływ testosteronu na organizm mężczyzny

Nawet bardzo mała ilość testosteronu ma ogromny wpływ na mężczyznę. Przede wszystkim pobudza jego uśpione do tej pory części DNA, dzięki którym poprawiają się jego: libido, nastrój, sen i koordynacja ruchowa. Ponadto, mężczyzna z podniesionym poziomem testosteronu może wykazywać chęć dominacji, większą ochotę na współżycie oraz energię do działania.
Rola testosteronu u mężczyzny jest widoczna od samego początku jego życia. Co więcej, jest bardzo przyjemna i niezwykle istotna. Wiąże się bowiem z takimi hasłami, jak: erekcja, zwiększona siła fizyczna, zainteresowanie płcią przeciwną, wyraźnie zarysowana muskulatura itd. Wraz z wiekiem poziom testosteronu niestety maleje, a wynikające z niego efekty słabną. W takiej sytuacji warto więc sięgnąć po wspomagacze, które nie tylko skutecznie zwiększą poziom energii w organizmie, niezbędnej do posiadania wzmożonej ochoty na ćwiczenia, ale również wspomogą budowanie masy mięśniowej doskonałej jakości.
Poziom testosteronu w ciele sportowca może zostać podniesiony m.in. dzięki iniekcjom. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób dostarczenia sobie tego środka. Nie wolno jednak go nadużywać, aby uniknąć odwrotnych, do zamierzonych, efektów. Mogą to być niestety: uzależnienie, agresja, potrzeba zaryzykowania, brak zahamowań, w tym także przetrenowanie organizmu.

Jaki jest wpływ testosteronu na organizm kobiety

Słowo “testosteron” kojarzy się głównie z męskością, kulturystą, bodybuildingiem, siłownią itp. Tymczasem, testosteron jest produkowany także w kobiecym organizmie. Oczywiście są to zdecydowanie mniejsze ilości, ale nie zmienia to faktu, że płeć żeńska także może funkcjonować dzięki testosteronowi i słabnąć, pod wpływem jego niedoboru.
Rola testosteronu w organizmie kobiety, podobnie do roli testosteronu w organizmie mężczyzny, skupia się na prawidłowym libido. Dzięki odpowiedniej ilości testosteronu, kobiety mają większą ochotę na stosunek, czują się pewniej i zwracają większą uwagę na płeć przeciwną. To jednak nie wszystko. Testosteron u kobiet odpowiada też za prawidłową masę kostną i mięśniową, doskonałe samopoczucie, brak hormonalnych huśtawek nastroju, a także spowolnienie starzenia się skóry.
Podniesienie poziomu testosteronu w organizmie jest możliwe przede wszystkim, dzięki regularnym ćwiczeniom, zwłaszcza tym siłowym, utrzymanej prawidłowo diecie oraz wspomagaczom, zwłaszcza iniekcjom z testosteronem.

Jaka jest rola testosteronu u osób trenujących siłowo

Testosteron to znakomity środek, polecany zwłaszcza, w formie iniekcji, wszystkim sportowcom. Dzięki niemu rośnie bowiem motywacja do treningów siłowych, siła, energia i wytrzymałość.
W ogromnym skrócie pisząc, testosteron wspomaga więc intensywne ćwiczenia, dostarczając człowiekowi wszystkiego, czego mu potrzeba do budowania mięśni. Co więcej, testosteron przyspiesza też budowanie masy mięśniowej, oddziałując bezpośrednio na mięśnie. Działa więc na dwóch płaszczyznach, idealnie sprawdzając się na siłowni.
Na koniec warto też wspomnieć, że testosteron przyspiesza regenerację po bardzo męczącym treningu, co jest równie ważne, co sam wysiłek fizyczny. Właśnie dlatego warto go kupić i stosować w trakcie budowania masy mięśniowej.