Dom seniora bezpieczna przystań dla osób starszych

Dom seniora to miejsce zapewniające pełną opiekę osobom starszym. Jest przystosowane w odpowiedni sposób, by ludzie w podeszłym wieku mogli jak najlepiej funkcjonować. Nasze społeczeństwo starzeje się i to w bardzo szybkim tempie. Osoby młodsze nie zawsze mają możliwość zapewnienia całodobowej specjalistycznej opieki swoim bliskim, dlatego właśnie powstają takie ośrodki jak dom seniora. Są one w pełni przygotowane, aby zapewnić bezpieczeństwo i pełną opiekę jednakowo osobą z demencją starczą, niepełnosprawnym lub cierpiących na różnego rodzaju choroby.

Dom seniora jest w pełni przygotowany, aby móc zapewnić opiekę nie tylko osobą w podeszłym wieku, ale także schorowanym, całkowicie leżącym, niepełnosprawnym. W placówce zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska oraz lekarska. Ponadto można korzystać z wizyt u lekarzy specjalistów, którzy przyjeżdżają do podopiecznych. Liczny personel dba o każdą potrzebę pacjentów i sprawia, że czują się oni bezpieczni i zaopiekowani, a to dla osób starszych jest niezwykle ważne.

Przystosowanie obiektu.

Dom seniora musi być odpowiednio przystosowany dla starszych i schorowanych podopiecznych. Nie może posiadać żadnych barier architektonicznych, które w jakikolwiek sposób utrudniałyby życie codzienne osób w nim zamieszkujących. Ponadto, jeśli obiekt posiada, chociażby jedno piętro, konieczna jest przestronna winda. Monitoring całego obiektu oraz terenu obok niego to standard, który jest konieczny zwłaszcza dla bezpieczeństwa podopiecznych. Również systemy przywoławcze dla personelu musi znajdować się w każdym pokoju podopiecznego. Łazienki nie mogą utrudniać podopiecznym korzystania z potrzeb fizjologicznych oraz kąpieli. Dla osób całkowicie leżących w standardzie powinny znajdować się specjalne podnośniki, aby także mogły korzystać z kąpieli.

Wyżywienie.

Każdy wie, jaka jest rola zdrowego odżywiania się na ludzki organizm. W domu seniora posiłki przygotowywane są z najwyższej jakości produktów i serwowane regularnie (5 posiłków dziennie). Osoby schorowane mają zapewnioną opiekę w pomocy przy spożyciu posiłków.
Jest wiele domów seniora, gdyż zapotrzebowanie na tego rodzaju placówki jest duże. Bardzo dobrymi opiniami cieszy się dom dla seniora Iskra, który oferuje kompleksową specjalistyczną opiekę całodobową. Przystosowany jest dla osób schorowanych, obłożnie chorych oraz cierpiących na takie schorzenia jak Alzheimer. Pokoje są jedno lub dwuosobowe, posiadają własną łazienkę, klimatyzację oraz wszystkie konieczne systemy bezpieczeństwa. Przy ośrodku znajduje się ogród, gdzie podopieczni mogą aktywnie spędzać czas. Obiekt posiada własną kuchnię, gdzie posiłki przygotowywane są na bieżąco. Jedzenie jest zróżnicowane oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb i zaleceń lekarza. W ośrodku panuje czystość, o którą dba cały czas personel. Spokojna atmosfera pozwala na wyciszenie się podopiecznych oraz ich lepsze samopoczucie.