Jak powrócić do formy po kwarantannie?

Kwarantanna, społeczna izolacja sprawiła, że wiele osób odpuściło sobie na pewien czas wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przez to pojawiły się nadprogramowe kilogramy, słabsza kondycja. Ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć ćwiczyć i poprawić wygląd swojej sylwetki, a tym samym swoje samopoczucie. Nie trzeba od razu przebiec maratonu. Można zacząć od prostszych aktywności. Moim zdaniem do takich należy… pilates!

Co to jest pilates ?

Pilates to połączenie ćwiczeń baletowych, gimnastycznych, jogi oraz tai-chi. Dzięki takiej różnorodności możemy dopasować ćwiczenia do swoich potrzeb i stopniowo podnosić swoją poprzeczkę. Co ważne, pilates powoduje, że nasze mięśnie są rozciągane, wzmacniane, naprężane oraz rozluźniane. Równie istotny jest też fakt, że wykonywać te ćwiczenia mogą wszyscy, niezależnie od wieku czy płci. Po prostu konfigurację figur dostosujecie idealnie do swoich umiejętności, a przede wszystkim potrzeb.

Gdzie na pilates ?

W obecnych czasach wiele ćwiczeń można obejrzeć na różnych portalach, na których umieszczane są materiały wideo. Na tej podstawie możemy zdecydować, jaka konfiguracja pozycji będzie dla nas na dany moment najlepsza. Jeśli jednak obawiasz się, że sama / samemu nie podołasz, to sprawdź ofertę zajęć stacjonarnych. Z pewnością w jakimś klubie fitness w okolicy można znaleźć takie, gdzie zaproszony jest specjalista od pilatesu. Podczas zajęć instruktor pokaże jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, a jednocześnie skoryguje Twoje błędy na miejscu. Dzięki temu ćwicząc w domu będziesz popełniać zdecydowanie mniej błędów, co będzie miało wpływ również na Twoje zdrowie.

Jak ćwiczyć pilates ?

Najwygodniej jest ćwiczyć pilates boso na odpowiednio dobranej macie – informacje o nich z pewnością znajdziesz w pobliskim sklepie sportowym, gdzie będziesz mieć możliwość jej dobrania. Dzięki temu nogi nie będą się przesuwać, przez co zwiększysz poziom bezpieczeństwa podczas treningu. No i przede wszystkim – ćwicząc pilates boso jest po prostu wygodniej, a moim zdaniem to również jest bardzo istotny czynnik podczas wykonywania różnych konfiguracji.
Co ważne – jeśli zamierzasz ćwiczyć pilates w domu, to musisz pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Przed treningiem właściwym musisz koniecznie przeprowadzić rozgrzewkę, a po zakończeniu treningu – odpowiednie rozciąganie, dzięki którym unikniesz później zakwasów czy różnych bóli mięściowych.