Ćwiczenia na szczupłe ręce i ramiona

Wiele kobiet patrzy na siebie przez pryzmat swoich kompleksów. Niestety – jak to często bywa – zauważamy u samych siebie mankamenty dużo łatwiej, niż gdybyśmy spojrzeli na drugiego człowieka. Wiecznie nie pasuje nam coś, co tak naprawdę w oczach innych nie ma większego znaczenia, ale dla nas – kluczowe wręcz! Nieważne czy jest to zbyt duży obwód uda, nie ten kolor włosów, niesymetryczny układ oczu czy cokolwiek innego – jeśli mamy tylko możliwość zmiany – wykorzystujemy ją. Dlatego właśnie bardziej dbamy o swoją cerę, większą uwagę zwracamy na dietę i składniki odżywcze w niej zawarte, dobieramy odpowiednie ćwiczenia, by „zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów”.

Ćwiczenia na szczupłe ręce i ramiona

Dosyć często spotykam się z problemem kobiet opisanym poniżej – ręce i ramiona niezbyt umięśnione, będące zgryzotą wszystkich pań, które wkładają sukienki i patrząc w lustro zastanawiają się, czy naprawdę tak wyglądają ich ręce?! Zachodząc w ciążę również mamy świadomość, że nie tylko zmieni się wygląd naszego brzucha, ale tycie odbije się również na naszych ramionach. Cóż, ważne, że istnieją sposoby, dzięki którym możemy poprawić ich wygląd, a mianowicie ćwiczenia na szczupłe ręce i ramiona. Pozwolą one zmniejszyć obwód ramion i pozbyć się nieestetycznie zwisającej z nich skóry.

 

Warto na początku zaopatrzyć się w obciążenia. Mogą to być hantelki lub zwykłe butelki z wodą, książki, cokolwiek – co troszkę waży.
Bardzo skutecznym ćwiczeniem są pompki. Jeśli zależy ci na tricepsie, koniecznie musisz wpleść to popularne ćwiczenie w swój trening. Możesz oprzeć się na kolanach i robić tzw. pompki damskie lub pokusić się o większe wykorzystanie siły i wykonywać pompki męskie (bez podpierania). Możesz również wykonywać pompki na ścianie. W pozycji stojącej oprzyj mocno ręce na ścianie i wykonuj ćwiczenie, da ono podobne efekty.

 

Kolejną dobrą opcją będzie uginanie ramion. W tym celu zastosuj jedno z wyżej wymienionych obciążeń (dla lepszych efektów, a na takich ci zależy). Naprzemiennie uginaj ramiona, pamiętaj, że nie warto bać się kilku kilogramów więcej – jedną butelkę wody zamień na całą zgrzewkę, a na pewno poczujesz lepszą pracę swoich ramion!
Jeśli posiadasz w domu drążek to doskonały moment aby go wykorzystać! Podciąganie na drążku jest kolejnym ciekawym ćwiczeniem, które poprawi wygląd twoich rąk. Na początku może wydać się trudne i nieosiągalne, ale trening czyni mistrza – i z każdą kolejną próbą będzie ci łatwiej.
Aby wyszczuplić ramiona – również przydadzą ci się hantle. Możesz wykonywać wymachy ramion, podnosić ciężarki. Warto także pokusić się o zapoznanie się z ofertą siłowni, znajdziesz tam wiele specjalistycznych przyrządów do ćwiczeń.